Švelnus gimdymas

Afirmacijų kortelių rinkinys

- Svajoji apie gimdymą ramybėje ir pasitikint savimi?
- Ieškai švelnaus būdo pasiruošti gimdymui?
- Nori, kad tavo nėštumo netemdytų gimdymo baimės?
- Nežinai, ar tau pavyks ištverti sąrėmius?

Gimdymas – ypatingas moters virsmas ir patirtis. Kad ir kelintas jis būtų, kiekviena moteris kaskart ruošiasi tam naujai.

Ką gi daryti, kad vaikelio atėjimas būtų maksimaliai sklandus tiek mamai, tiek kūdikiui? Sveikai maitintis, pakankamai ilsėtis, nepamiršti fizinio aktyvumo ir t. t. – aišku, kad TAIP. Tačiau yra dar vienas itin reikšmingas dalykas. Tai NUSITEIKIMAS, su kuriuo lauki gimdymo. Koks jis? Persmelktas pasitikėjimo ir ramybės? Gal džiaugsmo? Jaudulio? Būtent šis nusiteikimas didele dalimi nulemia tai, kokia bus Tavo gimdymo patirtis.

Gimdymas nėra kažkoks išorinis įvykis, kuris Tau tiesiog nutinka. Jis kyla iš vidaus kaip Tavo dalis ir Tavo galioje viską pakreipti palankia linkme.

Afirmacijų kortelės www.svelnusgimdymas.lt
O ką daryti, jei širdyje ir galvoje ne ramybė, bet nerimas?

▪ Bijau, kad nemokėsiu gimdyti

▪ Nežinau, kaip reikės ištverti sąrėmius

▪ Bijau, kad būsiu neadekvati

Tai yra tik keletas baimių, kurias jaučia dažna nėščioji. Kokios yra tavosios?

Juk negali taip paprastai imti ir nustoti nerimauti bei nebegalvoti to, ką galvoji. Vienas iš paprastesnių būdų nusiteikti pozityviai – naudoti afirmacijas. Tai yra itin paprasta praktika, kuri nereikalauja daug papildomo laiko ir jėgų. Afirmacijų kartojimą gali tiesiog įtraukti į savo kasdienę veiklą: pasivaikščiojimą, gulėjimą vonioje, namų ruošos darbus, mankštą ir t.t. Jei norėsi giliau pažinti tai, iš kur kyla baimė ar nerimas, atlik užduotis, esančias knygelėje, kuri įeina į rinkinį.

Taigi afirmacijos padės Tau stiprinti pozityvų nusiteikimą, o užduotys – pažvelgti savo nerimui į akis ir atliekant pratimus jį sumažinti.

Kas gi yra afirmacijos?

Afirmacijos – pozityvūs teiginiai, kurie veikia savitaigos principu. Mūsų pasąmonė yra imli vaizdžiai, jausmingai ir dažnai kartojamoms mintims. Taigi afirmacijos yra tam tikras savęs programavimo būdas. Reguliariai kartojant, jos padeda išstumti negatyvias mintis ir pamažu tampa mūsų vidine tiesa.

Afirmacijas galima naudoti visose gyvenimo srityse – laukiant gimdymo taip pat. Kartodama afirmacinius teiginius atrasi savyje stiprybę, pasitikėjimą savimi bei savo kūnu.

Kaip man pačiai afirmacijos padėjo pasiruošti gimdymui?

Pastojusi pirmą kartą ėmiau ieškoti pozityvios informacijos apie gimdymą: palaikančių istorijų, knygų ir kursų, skirtų pozityviam nusiteikimui, meditacijų. Perskaičiau ne vieną knygą, išklausiau įvairių kursų, kuriuose radau daug tikrai naudingos informacijos. Tačiau man svarbu buvo ne tik žinios, bet ir nusiteikimas. Taigi išbandžiau ir meditacijas. Tačiau tuo metu daug dirbau ir per jas tiesiog užmigdavau. Jos padėjo mano kūnui pailsėti, tačiau nesuteikė ieškomos pagalbos sustiprinti pozityvų nusiteikimą.

Beklaidžiodama internete suradau angliškai įgarsintus vaizdo įrašus su gimdymo afirmacijomis. Jie buvo trumpi, vos apie 3 min. Per juos nespėdavau užmigti, o visas išsakytas mintis tiesiog sugerdavau į save. Įrašo klausydavau kartais tik vieną kartą per dieną, tačiau kartais – keletą ar net keliolika kartų. Taip pamažu afirmacijos nusėdo mano pasąmonėje. Kartais net ir dienos eigoje neklausydama įrašo pastebėdavau, kad mintyse vis kartoju tuos teiginius. Gimdymo metu stebėjau, kaip iš pasąmonės išnirdavo būtent ta afirmacija, kurios tą akimirką labiausiai reikėjo. Tai man padėjo sąmoningai išbūti visą procesą bei pasitikėti savo jėgomis.

Kodėl parengiau šias afirmacijas Tau?

Net neabejoju, kad afirmacijos padarė didelę įtaką tam, kad mano gimdymas būtų toks, kuriuo didžiuojuosi ir su džiaugsmu prisimenu. Šiuo nuostabiu atradimu troškau pasidalinti ir su kitomis moterimis, tik nežinojau, kokiu fiziniu pavidalu galėčiau visa tai perteikti. Vieną dieną, atėjus šviesiam pavasariui, kartu su atbundančia gamta, netikėtai atėjo suvokimas, kad turiu paruošti afirmacijų korteles. Turėjau viziją, kad jos bus gražios, švelnios, palaikančios, ir sustiprinančios gimdymui besiruošiančią moterį.

Taip pat suvokiau, kad reikia dar kažko, kas dar labiau įgalintų afirmacijas tapti Tavo vidine tiesa. Taigi kiekvienai afirmacijai paruošiau užduotis, kad konkretūs Tavo veiksmai padėtų afirmacijoms tapti realybe.

Gimdymo afirmacijų korteles sukūriau tam, kad jose atrastum įkvėpimo, įgalinimo bei konkrečių užduočių, kurios padės ne tik mintimis, bet ir fiziniais veiksmais afirmacijos intenciją paversti tikrove.

Dula Dalia afirmacijų kortelės www.svelnusgimdymas.lt
Kuo afirmacijų kortelių rinkinys „Švelnus gimdymas“ gali padėti Tau?

▪ Sumažinsi ar net visai nugalėsi su gimdymu susijusias baimes.

▪ Nėštumas taps ramesnis.

▪ Sustiprinsi pozityvų nusiteikimą.

▪ Sustiprės Tavo pasitikėjimas savimi ir savo kūnu.

▪ Turėsi įrankį, padėsiantį išlikti ramybėje sąrėmių metu.

Kaip naudoti afirmacijų korteles?

Svarbiausia yra, kad skaitydama afirmacijas įsijaustum į tariamus žodžius. Tark juos su dideliu dėkingumu, tarsi tai, ką skaitai, jau yra tiesa. Pajausk tai visu savo kūnu.

▪ Jei nori atlikti visas užduotis, tuomet iš eilės trauk po naują kortelę kasdien, taip paeiliui dirbdama su visomis kortelėmis kaladėje.

▪ Intuityvus pasirinkimas: kartą per dieną atsitiktiniu būdu išsitrauk vieną kortelę, taip išsirinkdama temą, kuriai tądien skirtum daugiau dėmesio.

▪ Išsirink labiausiai atliepiančias afirmacijas ir įsirašyk jas skaitydama balsu. Įrašo klausyk kuo dažniau.

▪ Korteles su pasirinktomis afirmacijomis išdėlioti įvairiose namų vietose, kad kuo dažniau jas matytum ir kartotum afirmacijas.

▪ Visi kiti Tavo sugalvoti būdai.

Vos 3 minutės per dieną gali turėti didžiulę teigiamą įtaką gimdymo patirčiai, tačiau jei tik norėsi, šiai praktikai galėsi skirti ir daugiau laiko.

Iš ko sudarytas afirmacijų kortelių rinkinys „Švelnus gimdymas“?

▪ 35 afirmacijų kortelės. Jos papuoštos vardiniais tapybos piešiniais, tam kad dar giliau panertum į afirmaciją ir pažvelgtum į parašytą mintį iš įvairesnių perspektyvų.

▪ knygelė su užduotimis, kurios sustiprins tiek psichologinį, tiek ir praktinį pasiruošimą gimdymui.

▪ kortelės atspausdintos ant kokybiško ir standaus popieriaus bei padengtos švelnų prisilietimą suteikiančiu viršutiniu sluoksniu. Kortelės ir knygelė sudėtos į subtilaus vaizdo tvirto kartono dėžutę.

Afirmacijų kortelės Švelnus gimdymas www.svelnusgimdymas.lt
O kokia mėgstamiausia tavo afirmacija? 😉