Dovanos naujagimiui

Idėjos, ką dovanoti naujagimui

12/15/20222 min read

Ką geriau būtų rinktis padovanoti naujagimiui? Nuotaikingą drabužėlį? Ekologišką žaisliuką? Lavinančius paveikslėlius? O gal tiesiog padovanoti kažką praktiško – pakuotę sauskelnių?

Pirmaisiais mėnesiais vaikeliui nėra nieko įdomiau ir reikalingiau už mamą. Neseniai gimusį kūdikėlį labiausiai traukia vaizdai primenantys žmogaus veidą. Taigi jam įdomiausi „žaislai“ yra tiesiog žmonės. Tikri žaisliukai jį pradės dominti vėliau – apie 3-4 mėn. O iki to laiko jam svarbiausia yra mama, ir, žinoma, tėtis. Taigi geriausia dovana naujagimiui bus tai, kas darys tėvelius laimingus (dažniausiai pagrindinis vaiką prižiūrintis asmuo yra mama, tad paprastumo dėlei, toliau rašysiu „mama“) ir atlaisvins jiems rankas daugiau laiko praleisti su vaikučiu:

  • Galimybė „nešokinėti“ aplink svečius... Tik šiuos pirmuosius mėnesius, kai vaikeliui dar labai reikalinga mama, svečiai galėtų pasirūpinti vaišėmis, užkaisti arbatos sau ir tėvams, išeidami suplauti indus. O gal ir grindis... Žodžiu, palikti namus švaresnius nei jie buvo iki jų apsilankymo.

  • Karšta vakarienė – patikėk, atsiradus vaikeliui, pasigaminti šilto maisto, o ypač suvalgyti jį dar šiltą, gali būti tikras iššūkis. Pasitaiko situacijų, kai geriausia yra tokią dovaną palikti prie durų ir net neiti vidun, netrikdant ramybės ar chaoso...

  • Galimybė išgerti karšto gėrimo, kol jis neatvėso... tai yra tikras iššūkis auginat tiek naujagimį, tiek ir paūgėjusį vaiką.

  • Artimųjų pasiskirstymas, kokius namų ruošos darbus jie atliks pirmąjį mėnesį, kad mama galėtų daugiau ramaus laiko skirti ryšio kūrimui su vaikeliui.

  • Masažas.... gulėjimas šiltoje vonioje... kai tuo tarpu patikimas žmogus panešios vaikelį.

  • Gimdymo istorijos ar tėvystės iššūkių išklausymas – svarbu neteisti, neneigti jausmų, o tiesiog juos išklausyti ir būti šalia.

  • Specialisto konsultacija – įsiklausyk į naujus tėvus, su kokiais iššūkiais jie susiduria, kokioje srityje jiems reikia pastiprinimo? Ar tai susiję su žindymu? Gal diegliukais? Vaikučio miegu? Sunkia emocine būkle? Tos srities specialisto konsultacija gali atsakyti daug neaiškumų ir atnešti ramybės.

  • Užsiėmimai mamai su vaiku – mankšta baseine ar sausumoje, muzikiniai užsiėmimai su vaikeliu ar pan. Tokie užsiėmimai bus vieta, kur mama galės praleisti laiką skirtą tarsi vaikui, bet kartu ir jai, vieta kus ji prasiblaškys nuo keturių sienų bei pabendraus su suaugusiais.

  • Na, o jeigu vaikelis dar tik pakeliui, padovanok besilaukiančiai mamai malonių emocijų ir pozityvaus nusiteikimo - afirmacijų korteles „Švelnus gimdymas“, kurios padės jai patirti daugiau ramybės laukiant gimdymo bei švelnesnę gimdymo patirtį. Laiminga mama – laimingas vaikelis.

Dovana naujagimiui-freepik-svelnus gimdymas
Dovana naujagimiui-freepik-svelnus gimdymas