Ką dovanoti nėštukei?

5 idėjos, ką nestandartinio padovanoti nėštukei

12/12/20221 min read

Norėdami pasveikinti nėščiąją dažnai galvojame apie dovaną, kuri būna skirta net ne jai, o jos būsimam vaikeliui: jaukus drabužėlis, pirmasis žaisliukas ar pan. Vaikeliui dar ilgai nieko kito nereikės, tik mamos, tad geriausia dovanoti nėščiajai tai, kas bus skirta būtent jai.

Jei norėtum, kad dovana nebūtų standartinė, kokias dovanoja ir kiti, šis sąrašas – kaip tik tau:

  1. Afirmacijų kortelės „Švelnus gimdymas“ – jose nėščioji ras pozityvias mintis apie nėštumą, gimdymą bei motinystės pradžią. Jos suteiks pasitikėjimo savimi, atneš ramybę bei sumažins gimdymo baimę. Rinkinyje esančios užduotys padės maloniai ruoštis gimdymui.

  2. Nėštukės masažas – besikeičiantis kūnas yra didžiulis iššūkis kiekvienai būsimai mamai. Nėštukės masažas padės pajusti fizinį bei emocinį atsipalaidavimą.

  3. Prausynos – tai šventė/ritualas, kurį draugės ar kitos artimos moterys suruošia nėščiajai, kad pažymėtų naują etapą, į kurį ši moteris tuoj įžengs. Prausynose būna daug simbolikos: gimties takas – atspindintis kelią kurį moteriai teks pereiti iki ji laikys vaikelį savo rankose, plaukų šukavimas – kad neliktų jokių susivėlusių plaukų taip tarsi palinkint sklandaus kelio, viso kūno (o gal tik rankų) išglostymas – taip leidžiant nėštukei pasijusti tikra karaliene, gimties marškinių, kuriuose užkoduoti visų dalyvių šilčiausi linkėjimai, dovanojimas, palaikantys pokalbiai apie tai, kas laukia. Jei norėtum sužinoti daugiau, rašyk manesklausia@svelnusgimdymas.lt .

  4. Papuošalas, simbolizuojantis nėštumą – nėštumas, gimdymas, pirmasis vaikelio priglaudimas prie krūtinės visada išliks moters širdyje. Šią patirtį jai gali priminti nėštumo metu įsigytas ar padovanotas papuošalas. Šiame dovanų rinkinyje nėštukei rasi rankų darbo nėščios deivės pakabuką su sidarbine grandinėle.

  5. Specialisto konsultacija – pokyčiai vykstantys nėštumo metu, artėjantis gimdymas bei tėvystė atneša daug nežinomybės. Būsimajai mamai palengvės gavus asmeninę specialisto konsultaciją jai svarbia tema. Tai gali būti žindymo specialistės, kineziterapeuto, miego specialistės ar dulos konsultacija.

Dovana neščiajai
Dovana neščiajai